Osuszanie - Strona w budowie

Osuszanie budynków i mieszkań

a także konstrukcji betonowych i żelbetowych

  

  • Odsalanie
  • Odgrzybianie
  • Osuszanie
  • Hydrofobizacja

Opis wykorzystywanej przez nas technologii

Osuszanie wykonujemy metodą HERMON. Jest to najnowsza technologia będąca polskim patentem. Służy do osuszania konstrukcji z cegły, gazobetonu, konstrukcji betonowych i żelbetowych. Oparta jest na najnowszych osiągnięciach nauk z dziedziny biochemii i biofizykii. Wykorzystuje wyłącznie chemię spożywczą, dlatego charakteryzuje się czystością ekologiczną i posiada Atest Higieniczny Państwowego Zakładu Higieny oraz rekomendację Poznańskiego Parku Naukowo-Technologicznego.
HERMON jest nowatorską technologią pozwalającą na stałe pozbyć się problemów związanych z wilgocią i korozją murów. Ta innowacyjna technologia służy do osuszania, konsolidowania i hydrofobizacji murów poprzez aplikację środka HERMON metodą natryskową (całkowity brak jakiejkolwiek ingerencji fizycznej/mechanicznej w konstrukcję budowli).
Technologia ta została opracowana dla potrzeb konserwacji zabytków klasy światowej (odratowano np. zagrzybione i zawilgocone Opactwo Westminster w Londynie, źródło: http://osuszanie.ipr.pl/hermon/ ), a co za tym idzie, posiada pełną akceptację konserwatorów zabytków.
Najtańsza, najszybsza, najskuteczniejsza i najbezpieczniejsza metoda osuszania, odgrzybiania, odsalania i hydrofobizacji murów i ścian.
Proces osuszania nie wymaga wykwaterowania lokatorów, wynoszenia towarów, wiercenia specjalnych otworów technologicznych, skuwania tynków ani żadnej innej mechanicznej ingerencji w konstrukcję budowli.
 

Istota działania technologii

Wodę zawartą wewnątrz muru preparat HERMON wykorzystuje jako nośnik i przewodnik substancji którą opryskuje się ścianę. Pozwala to na całkowitą penetrację murów konstrukcji środkami HERMON (pozostałe technologie działają powierzchniowo lub do określonej głębokości).
 

Co odróżnia tą technologię od innych?

Brak ingerencji fizycznej/mechanicznej w konstrukcje budowli!
Cena!  -  Jest znacznie tańsza i szybsza!
Działa na całej grubości muru! (preparat przewodzi woda)
Osusza, odgrzybia, odsala NA STAŁE!
Pełna akceptacja konserwatorów zabytków!
Wzmacnia wytrzymałość murów i ścian konstrukcji!
Jest najszybsza - Efekty są widoczne znacznie szybciej niż w przypadku tradycyjnych technologii!
 
Technologia ta przywraca pełne walory użytkowe muru a także może zastąpić dotychczas stosowane izolacje poziome i pionowe. 
Usuwa skutki zarówno zawilgocenia, zagrzybienia jak i zasolenia murów.
 
Źródła: http://oktima.eu/pl,15.html; http://osuszanie.ipr.pl/hermon/